Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης»

Στις 14 Μαρτίου 2024, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας έλαβαν μέρος στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης», γεμίζοντας την ημέρα με ενθουσιασμό και αγάπη για την επιστήμη.

Υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κας. Μάρθας Ταφακή, η τάξη Ε” έλαβε μέρος στον διαγωνισμό, αφήνοντας το δικό της στίγμα. Παράλληλα, η κα. Ευθυμία Δημοπούλου οδήγησε με αφοσίωση και ενθάρρυνση την τάξη ΣΤ” σε μια αξιοσημείωτη εμφάνιση.

Η συμμετοχή στον «Αριστοτέλη» ήταν μια μοναδική εμπειρία για τους μαθητές και τις μαθήτριες, οι οποίοι/ες είχαν την ευκαιρία να λύσουν ασκήσεις, να απαντήσουν σε ερωτήματα και να έρθουν σε επαφή με την ομορφιά της Φυσικής.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στις εκπαιδευτικούς για την επιτυχία τους! Η αφοσίωση και η σκληρή δουλειά τους αποτελούν πρότυπο για όλους.

Εκπαιδευτικός Μουσικής ΠΕ 79.01, Πιανίστας, Συνθέτης