Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Η Ζωή χωρίς Κάπνισμα».

ζωγραφιά Τουλούμη&Βασιλειάδου

Οι μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού Σχολείου Νεοχωρούδας συμμετέχουν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για να μεταφέρουν το μήνυμα τους σε όλη την Ελλάδα! Ο Διαγωνισμός με θέμα «Η Ζωή Χωρίς Κάπνισμα» πραγματοποιείται στο πλαίσιο του 9ου Πανελληνίου Μαθητικού Συνεδρίου «Παιδεία για έναν Κόσμο Χωρίς Κάπνισμα», το οποίο φέτος θα πραγματοποιηθεί στα Τρίκαλα στις 6 Νοεμβρίου 2018. Οι νικητές του Διαγωνισμού θα έχουν την ευκαιρία να ταξιδέψουν μαζί με έναν κηδεμόνα ή εκπαιδευτικό μέχρι την όμορφη και πρωτοποριακή πόλη της Θεσσαλίας για να παρακολουθήσουν το συνέδριο αλλά και να παραλάβουν το βραβείο τους!

Το Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα», τελεί υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας, Κυρίου Προκοπίου Παυλοπούλου και συνδιοργανώνεται από το Ερευνητικό Εργαστήριο George D. Behrakis της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας και τον Δήμο Τρικκαίων

Οι μαθητές μας συμμετέχουν (στα πλαίσια του ευρωπαϊκού μας προγράμματος) ομαδικά η ατομικά στο διαγωνισμό!

Καλή επιτυχία σε όλους!!!!