Δράσεις Σχολείου Μαρτίου – Απριλίου

14 Μαρτίου:

• Διαγωνισμός Φυσικής: Οι μαθητές της Ε” και ΣΤ” τάξης Δημοτικού θα διαγωνιστούν στις γνώσεις τους στο μάθημα της Φυσικής.

22 Μαρτίου:

• Ενδοσχολική Επιμόρφωση: Η συντονίστρια προσφύγων για εκπαιδευτικούς θα μιλήσει στους εκπαιδευτικούς για θέματα που άπτονται της εκπαίδευσης προσφυγόπουλων.

8 Απριλίου:

• Κυκλοφοριακή Αγωγή: Ο κ. Δημήτρης Αντωνίου, παραπληγικός από τροχαίο ατύχημα, θα μιλήσει στα παιδιά για την οδική ασφάλεια και τη σημασία της τήρησης των κανόνων του δρόμου.

10 Απριλίου:

• Ενδοσχολική Επιμόρφωση: Το πρωί, θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση για τη σεξουαλική αγωγή στους μαθητές της ΣΤ” τάξης. Το απόγευμα, θα γίνει αντίστοιχη ενημέρωση για τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιοκάστρου. Η επιμόρφωση συνδιοργανώνεται με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιοκάστρου.

13 με 15 Απριλίου:

Εκδρομή στην Αθήνα: Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ θα επισκεφθούν τη Βουλή και θα ξεναγηθούν στους χώρους της.

18 Απριλίου:

• Τένις: Η ομοσπονδία του Τέννις θα επισκεφθεί το σχολείο μας και θα διοργανώσει δραστηριότητες για όλους τους μαθητές.