Αγώνες ανώμαλου δρόμου

Διεξήχθησαν  και  αυτή  τη  χρονιά  οι  αγώνες  ανώμαλου  δρόμου  των  δημοτικών σχολείων  της Δ/νσης Π. Ε. Δυτικής Θεσ/νίκης,  κάτω  από  την αιγίδα  του  γραφείου  Φυσικής  Αγωγής. Οι  αγώνες  έγιναν  στο  χώρο  των  Λουτρών  Λαγκαδά  στις  25/01/2016. Τα  αγόρια  έτρεξαν  την  διαδρομή  των  1.000μ. και τα κορίτσια των 600μ.

Το  σχολείο   μας  έλαβε  μέρος  με οκτώ  μαθητές ? αθλητές, τέσσερα  αγόρια  και  τέσσερα  κορίτσια  από  την  Ε΄ και  ΣΤ΄ τάξη. Τα  αγόρια,  που  εκπροσώπησαν  το  σχολείο  μας και πλασαρίστηκαν σε καλές θέσεις σε ένα σύνολο  105 αθλητών, είναι  ο Παναγιώτης Τερζίδης και ο Βασίλης Ζέγος από την Ε΄ τάξη και ο Χρήστος Πεϊκίδης και Κων/νος Σινανάς από την Στ΄ τάξη.

Τα    κορίτσια  που  εκπροσώπησαν  το  σχολείο  μας  είναι η Ιωάννα  Κάρτζια, η Χριστιάνα Σινανά, η Κατερίνα Τόλη και η Μαρία Τουλούμη μαθήτριες της Ε΄ τάξης.                                                                                                           Η Κατερίνα  κατέκτησε  την  7η  θέση με  χρόνο  2΄28΄΄και τα υπόλοιπα κορίτσια κατέλαβαν  καλές  θέσεις σε ένα σύνολο 97 αθλητριών. Ένα  μεγάλο  μπράβο  και  πολλά  συγχαρητήρια  στα  παιδιά  μας  για  τη συμμετοχή και την μεγάλη  προσπάθεια  που  κατέβαλαν.20160125_112135