4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2017 ? 2018

Θέμα

Αθλούμαι ?Χαρά  Ζω  το Μέλλον

Συνεπής  στο ραντεβού μας όπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια έτσι και εφέτος…πραγματοποιήθηκε η 4η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού, Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017.

Οι αθλητικές δραστηριότητες ξεκίνησαν με την πανελλήνια δράση στον προαύλιο χώρο της σχολικής μονάδας.

20171003_101924

Κάθε τάξη με τις προτεινόμενες μπάλες πραγματοποίησε την δράση που πρότεινε το υπουργείο.

Στη συνέχεια μεταβήκαμε με λεωφορεία στη Θεσσαλονίκη σε αθλητικό πολυχώρο όπου τα παιδιά έλαβαν μέρος σε πολλές αθλητικές δράσεις, όπως roller, snowboard, τοξοβολία, αναρρίχηση, σκι σε προσομοιωτή.

20171002_094829

Σε όλες αυτές τις δραστηριότητες τα παιδιά ήταν κάτω από την καθοδήγηση γυμναστών.

Τα παιδιά έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις   ενθουσιασμένα από όλα αυτά που έκαναν σε αυτό το χώρο.